Cariere

Reprezentant vanzari

Responsabilitati

- promovarea si vanzarea produselor si serviciilor din portofoliul companiei
- intocmirea documentelor necesare vanzarii
- pregatirea intalnirilor cu potentialii clienti la sediul companiei sau al clientului
- atingerea obiectivelor zilnice si a target-urilor lunare
- identificarea corecta a nevoii clientului si oferirea solutiei optime
- intocmire rapoarte (activitate zilnica / saptamanala)

Cerinte

Obligatoriu : permis de conducere si cunoasterea limbii engleze (mediu-avansat) !
- experienta in vanzari IT (vanzare servicii si solutii IT-networking, hardware) de minim 6 luni
- cunostinte teoretice si practice IT hardware;- cunostinte CISCO
- abilitatea de a dezvolta un portofoliu de clienti, orientare catre client, atitudine pro-activa
- abilitate si experienta in Cold Calling.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv, format din:
- salariu fix
- comision din vanzari
- telefon
- cursuri de pregatire
- posibilitati de avansare.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV la adresa de email [email protected]